Nápověda

Jak písničky vznikají

Písničky textujeme a akordujeme podle dostupných videí. Snažíme se písničky udělat co nejblíže k příslušnému videu, ale není to vždy možné. Občas se také video, které jsme na tvorbu písničky použili ztratí nebo ho nelze mna stránce přehrát a tak dáme nové. Písničku však již neopravujeme. Při­ložená videa tady chápejte spíše jako náhled na to, jak se písnička zpívá a hraje.


Poznámka kytaristy

U některých písniček je poznámka kytaristy, která upřesňuje její hru, zejména v originálu – např. originál hrajte v Adur s kapodastrem na 3.pražci. Tím se dostanete do originální tóniny.


Zpěvníky


Nastavení atributů u písničky.

Nastavení pracuje pouze u písniček ve zpěvníku a nastavení je potřeba uložit. Můžete nastavovat tyto atributy:

Tónina – zvolíte si v jakých akordech chcete písničku hrát. Tučně jsou zobrazeny ty tóniny, které jsme zvolili pro plné zadání prstokladů. U dalších tónin nemusí být prstoklady vše akordů k dispozici.

Písmo – nastavíte si velikost písma, aby vám se pro vás písnička zobrazovala co nejlépe. Můžete si takto vytvořit třeba zpěvník pouze pro promítačku nebo pouze pro mobil apod.

Rychlost – znamená rychlost pohybu textu na obrazovce. Námi je rychlost nastavena, tak aby souhlasila s rychlostí písničky na videu. Většinou si budete chtít nastavit u pomalých písniček trochu vyšší rychlost a naopak u rychlých trochu pomalejší.

Akordy – odkliknutím můžete schovat akordy z textu, pokud je nebudete potřebovat

Mezihra – odkliknutím si můžete schovat mezihry v písničce, pokud je nechcete hrát.


Ovládání pohybu písniček

U každé písničky je v dolní části stránky ovládání, které je obdobou ovládání standardního přehrávače. Funkce ikon jsou následovné:

|<< – přejdete na předchozí písničku v seznamu

<< – posune běžící písničku o dva řádky zpět dolů. Můžete použít vícekrát po sobě.

> a || – pustí pohyb písničky z libovolného místa a kdekoli ji zastaví

Stop – písničku zastaví a vrátí na začátek

>> – posune běžící písničku o dva řádky nahoru. Můžete použít vícekrát po sobě.

>>| – přejdete na další písničku v seznamu

Vaše poznámka u písničky

Ke každé písničce  si můžete udělat vlastní poznámku.